ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

מעיין מהאגדות: ביקור בעין קובי ופארק בגין

מעיין עתיק מימי קדם, בוסתנים נטושים, טרסות יפהפיות, שבילים חבויים, פינות חמד ופארק מקסים. מני נחמן עם הצעה לטיול רומנטי במעיין איזור ירושלים

בגיא מקסים, שבו אפשר למצוא בוסתן פירות עתיק, שוכן מעיין מהאגדות ושמו עין קובי. המעיין במקור היה נסתר מעין האדם, ורק טפטוף בין נקיקי הסלע גילה את קיומו. בשל יופיו של הבוסתן נוהגים צעירים וצעירות מהאיזור לטבול ולנפוש בו בימים חמים.

עין קובי הוא מעיין הנובע מתחת לפני הקרקע בעומק של ארבעה מטרים בסלע. כדי להגביר את זרימת המים, חצבו כבר בימי קדם לאורך השכבה נושאת המים ופרצו נקבה באורך 12 מטרים אל בריכה תת קרקעית בעלת קמרון בסגנון רומי. בריכה זו מלאה מים כל ימי השנה.

ניתן לרדת אל המעיין במדרגות ובתקרה נמצא פתח דרכו חודר אור שמש בשעות היום. מהבריכה התת קרקעית יוצאת ניקבה באורך של כ-17 מטרים, המובילה את המים לבריכה חיצונית פתוחה. שנים רבות השתמשו תושבי ירושלים הדתיים במעיין זה כמקווה טהרה:

סיפור המקווה
כל יום ראשון בבוקר נוסע אוטובוס מצור הדסה לירושלים, עוצר בעין קובי ובתחנות אחרות והוא מלא באוסף צבעוני של ישראלים, תלמידי ישיבה חרדים, עקרות בית עמוסות סלים, ערביי הסביבה עטורי כאפיות, סטודנטים צעירים הממהרים לאוניברסיטה ועוד.

בתחנה האחרונה לפני ירושלים עלתה צעירה במיני אדום ובמחשוף נדיב והתיישבה במקום היחיד שהיה פנוי, ליד אברך חרדי השקוע בתלמודו. הבחור לא איבד את עשתונותיו, הוציא מתיקו תפוח והגיש אותו לבחורה. היא הודתה לו ושאלה מופתעת "מדוע אתה נותן לי תפוח?" השיב האברך: "מכיוון שעד שחווה אימנו לא אכלה את התפוח פרי הדעת, היא לא ידעה שהיא עירומה!" (" ותיקח מפריו ותאכל, ותיתן גם לאישה עימה ויאכל. ותיפקחנה עיני שניהם ויידעו כי עירומים הם. ויתפרו עלה תאנה." בראשית ג')

חלף שבוע והגיע שוב יום ראשון בבוקר. באותו אוטובוס ובאותה תחנה עלתה אותה צעירה. הפעם היא הייתה לבושה בצניעות סבירה. חיפשה הצעירה בעיניה בכל האוטובוס עד שמצאה את אותו אברך והתיישבה דווקא לידו. הוציאה מתיקה תפוח והגישה לו. שאל הבחור הנדהם: "מדוע את נותנת לי תפוח?" ענתה הצעירה: "כי עד שאדם הראשון לא אכל מהתפוח פרי הדעת, הוא לא ידע שהוא צריך לעבוד כדי להתקיים." ("לאדם אלוהים אמר: כי שמעת לקול אשתך ותאכל מן העץ.... בזיעת אפיך תאכל לחם." בראשית ג')

תפילה לכיוון מכה

צרי מותניים יכולים לזחול בנקבה החוצה ליד בריכת האגירה. מהבריכה החיצונית המים זורמים בתעלות אל חלקות השדה המעובדות. סמוך לבריכה עומד מבנה טורקי עתיק, ששימש למגורים ובו גומחת תפילה הפונה לכוון מכה.

עין קובי נמצאת בפארק בגין ליד היישובים צור הדסה ומבוא ביתר. האיזור היה מיושב מתקופת אבותינו, ועד היום הוא משמש לחקלאות. הפארק גדול ומקסים, מלא בבוסתנים נטושים, טרסות עתיקות, שבילים חבויים ופינות חמד. אם אתם מגיעים לאיזור, מומלץ לטייל ברכב, ברגל ובאופני שטח.

מי שמעוניין לטייל בזוג ובאווירה רומנטית, יכול להצטייד מראש בגבינות, פירות ויין אדום, להגיע אל האיזור ולהחנות את הרכב ליד המעיין. עם סלסלת הפינוקים אפשר לרדת במורד נחל קובי ולקטוף מפירות הבוסתן הנטוש (תלוי בעונה).

האזינו לפודקאסט ואם תרצו תורידו אותו לנייד שלכם ותקשיבו להדרכה ולאגדה תוך כדי טיול במקום


איך להגיע:

שער בר גיורא - נמצא קילומטר ממזרח לכניסה ליישוב (על כביש 386 ליד סימן ק"מ 15) ליד תחנת כיבוי אש.

שער מבוא בית"ר - נמצא כ-700 מטרים ממזרח לכניסה ליישוב מבוא בית"ר (כביש 375, ליד סימן ק"מ 8)

שער מפגש הנחלים - במקום מפגש נחל רפאים עם נחל שורק (על כביש 386, ליד סימן ק"מ 7). הדרך מיועדת לרכבי 4X4 ולאופנים בלבד.

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com